Milli Piyango

posted in: Bahis siterleri | 0

Milli Piyango, Şans oyunları, sonuçlar

 

Milli Piyango, Bastırılmış numaralı biletlerin adet ve tutarları önceden belirlenmiş ikramiyeleri belirli günlerde kura ile çekilerek saptanması esasına dayanan şans oyunudur. Her ayın 9, 19 ve 29’uncu günleri piyango çekilişleri yapılarak belirlenmiş ikramiyeler dağıtılır. Bu tarihlerin dışında ise Yılbaşı, 30 Ağustos gibi özel günlerde de piyango çekilişleri yapılarak büyük ikramiyeler dağıtılır.

Milli piyango idaresi tarafından sağlanılan kazançlar direk olarak devlet hazinesine aktarılır. Her yıl 31 aralıkta düzenlenen yılbaşı özel çekilişleriylede birçok kişinin başına talih kuşu konmuştur. Türkiye’de ilk olarak tayyare piyangosu kurularak karşılığı para ödemek olarak kurulan ilk piyangodur.

Milli Piyango idaresininde ilk temelleri orda atılmıştır. Ardından 1926 yılında çıkarılan bir kanunla Türk Hava kurumuna bırakılmıştır. Ardından ise devlet tarafından tekelleştirilerek Milli Piyango İdaresine devredilmiştir.

 

Milli piyango resmi sitesine girerek çekilişlerin sonuçlarını görebilir veya canlı çekilişe katılabilirsiniz. Ayrıca sitede sayısal loto, Şans topu, On numara, Süper loto gibi diğer şans oyunlarınıda oynayabilirsiniz. Ardından çekilişlerin sonuçlarını siteden kontrol ederek kazanıp kazanmadığınızı görebilirsiniz. Ayrıca site içerisinde duyurulardan çekiliş zamanlarından haberdar olarak canlı yayında düzenlenen çekilişlere katılabilirsiniz.

 

Milli piyango, Nimet Abla, Çekilişler

 

Merak edilenler kısmını da ziyaret ederek sıkça sorulan sorular dünyada piyango gibi birçok faydalı bilgilere ulaşabilmektesiniz. Duyuruları hem ana sayfada görebilir hemde duyurular için hazırlanmış özel kısımda daha fazlasını inceleyebilmektesiniz. Tayyare piyangosundan bugüne kadar gelen milli piyango idaresi şans oyunları adına büyük bir kurum olarak hizmetine devam etmektedir.

Tabi milli piyango denilince kala gelen ilk isim ise Nimet Abla’dır. Nimet Abla, kocasının dükkanında satılan milli piyango biletlerinden para gelmeyince geçim kaynaklarının iflasın eşiğine gelmesi üzere kocasının yanın da bilet satmaya başlar ardından ise Tayyare Cemiyetinden bayilik alan Nimet Abla 1931 yılında sattığı bir bilete yüzbin lira büyük ikramiye çıkmasıyla basının büyük ilgi odağı olmuş gazatelerde fotoğraflar röportajlarla dolunca büyük b,rüne sahip olmuştur.

 

Gişesinin önünde büyük kuyruklar sürekli görülmüş. Reklama büyük önem veren Nimet Abla ise kazandırdığı biletleri gazeteye reklam olarak bastırarak daha da ünlenerek hem dükkanı iflastan kurtarmış hemde büyük kazançlar sağlamıştır.

 

Bugün hala 3 Nimet Abla şubesiyle hizmetine devam etmektedir. Sizde talih için Nimet Abla gişelerinden biletinizi alarak büyük ikramiyeyi beklemeye koyulabilirsiniz.
Milli Piyango resmi sitesini girerek sizde bir gişe açmak için gereken evrakları ve başvuruları yaparak gişe açabilirsiniz. Herhangi bir soru veya sorununuz olduğunda ise site içerisindeki iletişim kısmına girerek belirtilen telefonları arayabilir veya belirtilen mail adreslerine ayrıntılı şekilde maillerinizi gönderebilirsiniz. Bol şanslar

 

Bağlantılar:

Sayısal Loto, Şans Topu , On Numara ve Süper Loto Çekiliş Sonuçları

 

http://www.mpi.gov.tr/sonuclar/_cs_sayisal.php

http://www.mpi.gov.tr/sonuclar/_cs_sanstopu.php

http://www.mpi.gov.tr/sonuclar/_cs_onnumara.php

http://www.mpi.gov.tr/sonuclar/_cs_superloto.php

 

Leave a Reply